Profil a kredit školy

Budova skoly

Profil školy

UNIVERSA vznikla spojením a kompletným rebrandingom jazykovej školy RK Centrum Universa, ktorá začala pôsobiť v Banskej Bystrici ešte v roku 1991 a firmy IC-Centre.

Spojili sme sily, aby sme vám mohli poskytovať ešte lepšie služby ako doteraz a priniesť do vzdelávania inovácie. Najväčšou novinkou je úplne nový registračný systém a možnosť zakúpenia jazykových kurzov online. S týmito parametrami sa radíme k špičke jazykových škôl v našom regióne a najväčšou a najrozsiahlejšou súkromnou jazykovou školou v Banskej Bystrici.

Stručná história:

• 1991 - založenie jazykovej školy RK Centrum Universa
  • 1991 - stali sme sa licenčným partnerom Goetheho inštitútu Mníchov a samostatným skúškovým centrom pre organizovanie medzinárodných certifikačných skúšok
  • 2005 - získanie akreditácie od Ministerstva školstva SR
  • 2008 - oficiálne zaradenie do siete škôl Ministerstva školstva SR
  • 2011 - stali sme sa licenčným partnerom University of Cambridge a bol jej pridelený štatút samostatného autorizovaného skúškového centra – CAMBRIDGE EXAMINATION CENTRE BANSKÁ BYSTRICA